Site Overlay

Podle čeho vybírat šaty? Zkuste to podle typu postavy!

Vybíráte si nové šaty, ale nemůžete se rozhodnout pro ty správné? Zkuste vybírat šaty podle typu své postavy nebo zvolte universální šaty, které sluší všem.

Podle čeho vybírat šaty? Zkuste to podle typu postavy!

Šaty by v šatníku neměly chybět žádné ženě, není pravdou, že sluší jen někomu, právě naopak, šaty sluší úplně všem ženám, plnoštíhlým i štíhlým. Navíc se šaty mohou oblékat na jakoukoliv příležitost, mohou být universálním kouskem v šatníku a dnes je i skutečně z čeho vybírat. Pokud máte více svých favoritů, ale nemůžete se rozhodnout, které šaty si pořídíte, vybírejte podle typu své postavy. Je to jednoduché.

pexels-photo-994523

Zvýrazněte to, co by mělo být vidět!

Říká se, že by se šaty měly vždy vybírat podle typu postavy, ono totiž každému může slušet něco jiného. Než abyste před zrcadlem zkoumaly, jakou že to postavu vlastně máte, zaměřte se na to, co považujete za svou přednost. Ženy se silnějšími boky a stehny mohou například zaujmout svým dekoltem nebo pěknými pažemi, pak je rozumné vybírat šaty, které zvýrazní právě horní polovinu těla. Obecně platí to, že pokud chceme nějakou část těla skrýt a jinou zase zvýraznit, je dobré vybírat rafinované střihy, spousta šatů je zajímavě řešených, mohou skrývat boky, bříško i zadeček, jinou část naopak poodhalí. Nezapomeňte, že vy sama se musíte v šatech cítit co nejlépe.

Asymetrie a universální velikosti

Dnes jsou populární dlouhé a volné šaty nebo šaty v universálních velikostech, tyto kousky se neprodávají pod běžnými konfekčními velikostmi, existuje totiž jen jedna. Jde zpravidla o hodně volné a splývavé šaty, jsou neskutečně pohodlné a skryjí naprosto všechny nedokonalosti. Obléknout je pak mohou naprosto všechny ženy, jen pozor na to, menší dámy mohou v hodně volných a balónových střizích úplně zaniknout. Pytel ze sebe asi dělat nechcete.

pexels-photo-5379069

Asymetrické šaty jsou také velmi oblíbené, jsou zajímavě řešené, mají nejrůznější průstřihy a obvykle mají jednu stranu sukně delší, než tu druhou. V takto rafinovaně řešených šatech skryjete každou nedokonalost, pozornost je totiž vždy upřena právě na originálně řešené šaty. Asymetrie ženské postavě sluší, opět můžete vybírat podle toho, co potřebujete zvýraznit a co naopak skrýt.

Věřte, že v krásných šatech se budete cítit skvěle a žensky za každé situace.