Site Overlay

Skončení fixace hypotéky

Ať už jste si vy sami hypotéky někdy u nějaké bankovní či nebankovní společnosti vzali, nebo s k takovému podstatnému životnímu kroku teprve chystáte, jistě byste měli vědět, že sjednaná úroková sazba není vždy jistotou. Každému totiž po určité době prostě jednoho dne skončí fixace v rámci hypotéky, a tak se tedy velmi lehce stane, že společnost, se kterou jste smlouvu uzavřeli vám zvedne sjednanou úrokovou sazbu. Nemusíte se však v žádném případě čehokoli bát, jelikož se jedná zcela o běžný postup, a díky tomu je tak tedy jisté jedno skvělé řešení, které vám právě s tímto problémem pomůže.

podpis smlouvy

Jedná se o refinancování hypotéky https://nebankovnihypoteky.net/refinancovani-hypoteky-k-nam/, při kterém tak tedy dochází k převedení hypotéka v aktuální banky k jiné bance, a to zejména z toho důvodu, že vaše „nová“ banka vám nabídne výhodnější nabídka, než jaké je vám schopna garantovat vaše stávající banka. Většinou je refinancování možní 12 měsíců před koncem fixačního období, avšak existují i banky, u nichž je možné refinancování až 24 měsíců před koncem fixace, což vede k zajištění výhodnější úrokové sazby, než na jakou byste dosáhli na konci fixačního období. Jedná se tak tedy o velmi potřebný institut, jelikož právě díky němu opět získáte pevnou půdu pod nohama, jelikož zjistíte, že se opravdu nemáte čeho bát, že i vaše situace má své skvělé řešení.

české bankovky

Na druhou stranu je však nutné, abyste počítali s tím, že banka bude nahlížet do registru dlužníků, a že se bude zajímat o to, jaký jste vlastně dlužník. Pokud tak tedy máte někde nějaké problémy, je možné, že klasická banka, nacházející se na finančním trhu v rámci České republiky, vaši žádost odmítne. Ani toto však není žádný problém, jelikož právě dnes již naštěstí existují nebankovní společnosti, které pomáhají k lepšímu životu těm, jejichž život je o něco složitější, ať už kvůli zaměstnání či dluhům. Při využití nabídky od nebankovní společnosti se tak tedy může stát jedině vítězem, nikoli poraženým.