Site Overlay

Schody svěřte do rukou odborníků

Schody jsou krásná a nezbytná věc, kterou budete potřebovat všude tam, kde je více podlaží a o výtahu se neuvažuje. Schody nepůsobí na první dojem nijak složitě a možná si řeknete, že si je zvládnete vyrobit podle obrázku, nebo podle schodů, které jste někde viděli. Jenomže to není tak snadné a musíte brát v úvahu mnoho věcí.

moderní interiérové schodiště

• Schody musí být velice přesně vyměřené, aby se vešly do prostoru, který je pro ně určený. Nic jako míry „od oka“, se u schodu nevyplácí.

• Po celé délce schodů musíte dodržet tzv. podchodnou výšku, což je zjednodušeně řečeno zajištění dostatečného prostoru, abyste celou trasu schodů mohli absolvovat ve vzpřímené pozici a nemuseli se ohýbat či dávat pozor na hlavu.

• Schodiště musí být také dostatečně široké, vždy s ohledem na vytíženost a bezpečnost při používání.

• Schodišťový stupeň, což je plocha schodu, na kterou pokládáte chodidla, musí být dostatečně široký a dlouhý, aby po něm vůbec šlo přejít. Musí být vyrobený z pevného materiálu, který se nepoškodí užíváním a pro bezpečnou chůzi nesmí být klouzavý. Vzájemná vzdálenost stupňů musí být taková, aby chůze byla bezpečná a maximálně pohodlná.

• U schodů by mělo být zábradlí a madla, pro snadnější a bezpečnější chůzi.

originální schodiště

Technických termínů je u schodiště tolik, že se vám určitě vyplatí svěřit jeho zhotovení a zabudování do prostoru odborné firmě, která vám poskytne dostatečný výběr různých druhů schodišť, prostor zaměří, poradí vám, jaký typ schodů je pro vás s přihlédnutím k množství prostoru vhodný. Výběr schodiště je hodně závislý i na plánovaném využití. Rozdílné očekávání máte od schodů, kde celá rodina chodí celý den a třeba od schodiště na půdu. Všechny schody ale musí splňovat základní bezpečnostní parametry a zhotovitel za ně ručí.

Výběr schodišť je opravdu široký a určitě si vyberou i hodně nároční zákazníci. Výrazné a originální schodiště může zcela změnit atmosféru v prostoru, kde se nachází.