Site Overlay

Místo plné slunce láká k dovolené, seznamte se s Baleárskými ostrovy

Pokud si chcete užívat hřejivých slunečních paprsků a poznat místo, kde nachytáte bronzu na celý rok dopředu, měli byste se zaměřit na oblast Středozemního moře. Mare Nostrum, jak říkali staří Římané, nabídne spoustu variant letních pobytů a nezklame zájemce o klid a pohodu ani během zimních měsíců. Užívat si a nenechat se ničím rušit, ale také objevovat různé kultury a dopřávat si kuchyni země, v níž trávíme dovolenou. Procházet si architektonické skvosty, zjistit více o historii místa, které jste si na první pohled zamilovali. Přesně tak, nabízí se Mallorca!

Mallorca

Středomořská letoviska jsou rájem na zemi

Láká vás slastné nicnedělání? Nebo si spíše užijete aktivní dovolenou, kde jste pořád v pohybu? V obou případech se zamyslete nad Baleárskými ostrovy, kde láká letovisko jménem Alcudia. Čeká na vás pláž, která nabídne jedenáctikilometrovou procházku. Zajímavé jsou i zdejší trhy, které se těší na hosty dvakrát do týdne. Vodní lyže a písek, jehož jemnost je přímo pověstná! Ale také historie, jež je v tomto regionu věčně živá. Čeká také aquapark nebo kostel svatého Jaumého s interiérem, který by mohla závidět nejedna evropská metropole. Tím ale sláva ostrova ještě vůbec nekončí!

zátoka

Pojďme se podívat přímo do hlavního města, jímž je Palma de Mallorca. Gotická katedrála, jíž zdejší starousedlíci neřeknou jinak než La Seu. 44 metrů vysoká loď mluví za vše, stejně jako délka 121 metrů, jde o čísla, která byla ve své době téměř neuvěřitelná. A na co dalšího se ještě zaměřit z pohledu turisty, když se řekne Mallorca? Katalánský dialekt, vzpomínka na staré kultury, po nichž tu zbyly megalitické stavby a desítky defenzivních věží na pobřeží, které měly chránit před pirátskými nájezdy. To víte, podobný ostrov by chtěl mít ve své moci každý, je to jako s bydlením v Českých Budějovicích…