Site Overlay

Mobilní telefon

Když se řekne slovo elektronika, co vás všechny napadne?
Elektro je moderní technologie, která se každým rokem posouvá výš a výš. Jsou to dotykové mobilní telefony (smartphone), moderní počítače, notebooky, které už lze sehnat i s dotykovou obrazovkou a spousta další elektroniky, kterou má doma každý.
Já bych se zaměřila na elektroniku, kterou používá každý člověk nejčastěji, a tou je mobilní telefon.

telefon xiaomi

Vzpomínáte si na tlačítkové telefony Nokia? Jaký je nyní rozdíl, už byste s tlačítkovým ani nezvládli fungovat že? Já taky ne. Telefon využívá každý denně ke spojení se s rodinou, kamarády, ale také pro sledování zpráv, sociálních sítí apod.
Vrátíme se do historie, proč vlastně byl telefon vynalezen. Telefon vynalezl Alexandr Graham Bell ze Skotska. První telefony byli veliké a postupem času se zmenšovali a zdokonalovali až po nynější dobu. První nesl název Mobira Senator a vážil 10kg. Dokážete si představit nosit ho všude sebou? Jelikož tyto parametry neodpovídají mobilnímu, je za první považována Motorola Dynatac 8000X, která vážila 1kg. Nabíjení trvalo 10 hodin, kdy vydržel nabitý pouhých 30 minut. S mobilem Nokia 1011, jsme se mohli spojit s celým světem, jelikož fungoval na světové síti. No a na co každý dlouho čekal, tak první dotykový mobilní telefon byl IBM Simon. Postupem času se dalo s telefony fotit, měli barevný display, více aplikací. Nejvíce ale do historie zasáhla známá firma Apple, který v roce 2007 představil svůj první telefon.
Nyní jsou nejprodávanější mobilní telefony Apple, Samsung a Xiaomi.

Telefon nokia

Jaký telefon nyní vlastníte vy a k čemu jej využíváte? Vzpomínáte si ještě na staré známé značky, jako je Motorola, Nokia, Sony a LG? Kolik mobilních telefonů jste za svůj život vlastnili a v čem se lišili?
Já nyní vlastním telefon Xiaomi a i kdybych této značce něco málo vytkla, jsem s ním spokojená.