Site Overlay

Bezproblémové koupání po celou sezónu

Základem úspěchu každého majitele bazénu je dokonale čistá průzračná voda, které docílíte jen s pomocí kvalitní přípravků, na které se můžete v každém případě spolehnout. Tyto přípravky se souhrnně nazývají bazénová chemie a nejde o žádnou alchymii, ale o pomocníky, kteří Vám usnadní údržbu vody ve Vašem koupacím zařízení. Jistě všichni dobře víte, že se neobejdete bez přípravku, který zbavuje vodu mikrobů a chrání ji tak před vznikem řas. Většina z Vás jistě zná chlorové tablety či tekutý chlor, který právě tento úkol dokonale zvládá už po dlouhá léta, ale není problém k tomuto úkolu dnes využít i přípravky na bázi kyslíku https://vesmir.cz/cz/casopis/archiv-casopisu/1997/cislo-6/kdo-vlastne-objevil-kyslik.html či bromu.

dáma v bazénu

Dalším velmi důležitým ukazatelem kvality vody je její PH. Jaké PH má Vaše voda zjistíte za pomocí testerů a pokud je vyšší než ukazuje tabulka či nižší je nutné použít správný přípravek pro srovnání PH. Také velmi dobré být v každém případě vybaven přípravkem chlor šok pro šokovou terapii vody, v případě, že zjistíte akutní nedostatek chloru ve vodě. Nezapomínejte ani na přípravek proti řasám, který může být přidáván do vody preventivně při každé kontrole vody. Pokud máte bazén napuštěn tvrdou vodou, není od věci si pořídit změkčovač vody. Jak tedy vidíte, bazénová chemie dokáže vyřešit každý nastalý problém a samozřejmě spoustě takových problémů předcházet, pokud ji správně a pravidelně používáte.

nohy u bazénu

Kromě přípravků bazénové chemie najdete v naší široké nabídce také pomocníky z řad příslušenství, které jistě také hojně využijete. Jako příklad můžeme uvést krycí plachtu, kterou potřebujete ochránit vodu před znečištěním v době, kdy koupání nevyužíváte, dále například plovák nebo dávkovač tablet v případě, že využíváte k ošetření vody tablety nebo třeba vysavač či síťky pro odstranění mechanických nečistot a spoustu dalších. Využijte pomoci nejen přípravků, ale také příslušenství a užívejte si koupání.