Site Overlay

Češi se přijetí eura brání

Na euro má každý z nás odlišný názor. Někteří by něco takového brali, ale jiní zase ne. Má to jistě své pro a také proti, které je potřeba zvážit. Rozhodně by ale byla velká škoda opustit českou korunu, která má rozhodně něco do sebe. Má navíc velice poutavou historii a byla by škoda, kdyby něco takového bylo zapomenuto.

Nemyslete si ale, že Češi se přijetí eura brání Nebankovnihypoteky jako jediní. Takových zemí je spousta. Ani zdaleka v tom tedy nejsme sami, jak by si někteří mohli říci.

papírové peníze

Je sice pravda, že naši sousedi ze Slovenska již něco takového mají, ale neznamená to, že my musíme mít to samé.

Euro má samo o sobě jistě své kladné stránky, ale není to pro nás Čechy to, co bychom si představovali.

Pokud byste se s někým rádi podělili o svůj názor na tuto problematiku, pak rozhodně můžete. Jak? Stačí jen, pokud navštívíte internetové diskuze, které se něčím takovým zabývají. Právě v těchto diskuzích se můžete dozvědět velkou spoustu názorů a udělat si na to názor vlastní.

Určitě se ale nenechejte zmanipulovat názory jiných. Stůjte si za svým. Každý může mít názor, jaký chce, a nikdo mu jej nemůže vzít, a to, ani kdyby se dotyčný stavěl na hlavu.

I když může jednou nastat den, kdy se euro stane státní měnou a bude platit i u nás v České republice, je to ještě daleko. Do té doby se může odehrát velká spousta jiných věcí.

Může se také stát to, že si Češi na konec euro zamilují natolik, že jim už něco takového nebude připadat ani zvláštní tak, jako dříve.

euro mince

Země, které jsou v EU, skutečně nepoužívají jen euro. Zemí, které euro využívají, je pouze dvacet z celkového počtu.

Jestliže skutečně někdy nastane ten den, že euro u nás bude v platnosti, budeme se s tím muset nějakým způsobem smířit. Možná to na konec skutečně nebude tak hrozné, jak jsme čekali.

Vše ukáže až sám čas. Nezbývá nám také nic jiného, než čekat, co přijde.