Amazon – co jste možná nevěděli

  • 10, 18, 2019
  •  
  •  Firmy
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Amazon – co jste možná nevěděli

Řada z nás ho určitě zná a to díky tomu, jak se neuvěřitelně rychle rozrostl na trhu. Amazon je internetoví obchod, americké společnosti, provozovatelem je Jeff Bezos, který je taky zakladatelem. Možná to, že je jeden z nejbohatších lidí světa už něco naznačuje. V provozu je od roku 1994, což můžeme považovat za to, že začínal společně se vznikem internetu samotného, možná právě proto je dnes tam kde je. Původně začal na prodeji knih, poté se rozrost a prodával další výrobky, jako byly DVD, CD a další elektronika. Postupně začali i se svojí výrobou tabletu, čtecích zařízení a dalších. Možná i proto v době krize, byly jako jedna z mála firem, co dokázala prosperovat.
internetový obchod

Po příchodu do ČR se Amazon rozhodl k velkému kroku a to vybudovat v České republice dva distribuční sklady. Tyto sklady jsou plně samostatné, ven odchází zboží už přímo k zákazníkovi. Balení a veškerá práce související s tím, se děje pod jednou střechou, což zajišťuje plynulý tok zboží.

Ovšem to kde je dnes, nebylo tak vždycky. Začátky byly krušné, jak už to u většiny firem bývá. Jeff začínal v garáži svého domu, která tvořila sklad firmy. Ovšem toto místo musel brzy opustit, protože se hromadily objednávky. Firma se rozrůstala tak rychle, že knihy už nestačili a Jeff chytře investoval do dalších projektů. Financí měl dostatek na to, aby zakládal svoje centrální sklady po celém světě a zároveň mohl investovat jinam a uspokojovat i tak svoje zákazníky.
dvanáct vozíků

Díky velkým ambicím a odhodlání patří nyní Amazon za největšího prodejce vůbec, proto kdo nezaspal dobu a v začátcích Amazonu koupil jejich akcie, možná už se teď válí někde na pláži. Zajímavostí je, že firma i po tak dlouhé době je stále ve předu před ostatními a její akcie a prodej neustále letí nahoru, otázkou tedy je, jak dlouho ještě poroste a zda se vyplatí do akcii ještě investovat.