Site Overlay

Výpočet vlastní váhy BMI

Zajímáte se o BMI neboli body mass index? Chcete vědět váš výsledek? Našli jste na internetu různé kalkulačky, ale zatím jim moc nerozumíte? Kalkulačky na výpočty BMI fungují velice jednoduše. Stačí zadat pár základních údajů. V prvé řadě musíte označit, jestli jste muž nebo žena, protože tělo muže a ženy je poměrně odlišné, takže jistě chápete, že by výsledek mohl být značně zkreslený. Dále musíte uvést svou tělesnou nynější hmotnost. To samozřejmě z toho důvodu, abychom se vůbec k nějakému výsledku mohli dopátrat, je to přeci výpočet indexu tělesné hmotnosti, takže hmotnost musíme v prvé řadě uvést. Následuje výška vaší postavy. Takže šup k metru a změřit. Pokud to víte z hlavy, stačí tento údaj vepsat do kalkulačky. A v neposlední řadě se musí uvést i rok narození. To možná bude připadat někomu divné, řeknete si, že to je poměrně osobní údaj a na co by při výpočtu hmotnosti měl být důležitý, ale věřte, že je důležitý. To proto, že naše tělo je jiné ve dvaceti a jiné v padesáti. Mění se jeho potřeby, mění se jeho stavba a mění se spalování. Takže věřte, že je potřebné i tento údaj zadat, aby výsledek mohl být alespoň trochu odpovídající.

snídaně zdravá

Chcete vědět svůj výsledek?

Výsledek vám prozradí BMI kalkulačka Bmikalkulacka.cz.

Jakmile máte zadané veličiny, stačí kalkulačku spustit a hned uvidíte svůj výsledek. Výsledkem bude nějaké číslo. To vám zřejmě ještě nic neřekne, proto jej musíte porovnat s tabulkou, která se u kalkulačky vždy uvádí.

Nezapomínejte, že výsledek je vždy pouze orientační. Počítat můžete s nějakou malou odchylkou.

ovoc

Obecně platí, že číslo:

Menší než 18,5 znamená podváhu. Ideální v tomto případě je nabírání váhy.

18,5 až 25 tato čísla ukazují na ideální váhu. Bude fajn, když si to udržíte.

25 až 30 tato čísla už ukazují menší nadváhu. Už vážíte více, než byste měli. Proto mohou přicházet různé zdravotní problémy.

30 až 40 čísla ukazující na obezitu. Obezita prvního stupně je vážná z hlediska zdravotních komplikací. Ohrožujete své zdraví.

Více než číslo 40 je těžká obezita. To už je špatné a člověk by s tím měl něco rozhodně udělat. Nejlépe konzultovat stav s odborníkem, někdy vstupují do hry i chirurgické zákroky.