Site Overlay

Kokosový olej, 3+1 způsob, jak ho využít

1.  Péče o pleť

Za studena lisovaný kokosový olej (panenský) je díky svému složení vhodný převážně pro suchou a citlivou pokožku. Napomáhá při redukci vrásek, dodává potřebnou hydrataci, nezanechává mastný film. Velmi snadno se vstřebává a přináší nespočet možných využití.

·        Snadné odlíčení

·        Balzám na rty

·        Noční krém

·        Peeling

Peeling je nedílnou součástí při péči o pleť, odstraňuje odumřelé části pokožky a provádí se až 2x do týdne pomocí přípravků s hrubými částečkami. Pokud nechcete utrácet zbytečné peníze, můžete si jej snadno vyrobit i doma.

Do rozehřátého panenského oleje přidejte lžíci cukru a lehce zamíchejte. Kokosový olej mění skupenství již při kontaktu s pokožkou, příprava tedy není nijak složitá – ve chvíli kdy se dostane do kontaktu s kůží, sám se začne rozpouštět. Protože jde o zcela přírodní produkt, je tento po domácku vyrobený peeling vhodný pro péči o pleť i tělo.

Pomocí kokosového oleje snadno odstraníte i velmi odolný make-up. Naneste na obličej malé množství oleje (můžete využít klasické odličovací tampony), důkladně rozetřete a následně otřete jiným, suchým tamponkem. Oproti parfemovaným odličovacím prostředkům a micelárním vodám má tu výhodu, že nijak nedráždí oči a podporuje růst a kvalitu řas.

půlky kokosu

2.  Pokožka

Vzhledem k tomu, že skvěle hydratuje je možné kokosový olej využít místo tělového mléka po koupání. Suchá pokožka tak při pravidelném užívání zůstává jemná a vyživená. Napomáhá při redukci strií a celulitidy.

Mezi další nezaměnitelné výhody patří fakt, že olej nejen pokožku zklidňuje, ale také urychluje proces hojení drobných ranek např. po holení. To má na svědomí přítomnost kyseliny laurové, která je jednou z hlavních složek kokosového oleje.

3.  Vlasy

Požívání tzv. kokosáku v péči o vlasy je známo již tisíce let. Kokosový olej vlasy posiluje, hydratuje a dodává jim přirozený lesk. Je velmi účinný při boji proti lupům.

Rozehřejte 1-2 lžíce oleje a vetřete do vlhkých vlasů. Nanášejte vždy od vlasových konečků směrem nahoru.  Nechte několik minut působit a opláchněte.
kosmetika z kokosu

4.  Zuby a dutina ústní  

Pokud hledáte šetrný způsob, jak učinit své zuby bělejší tak je pro vás tato metoda ideální. Není na tom nic složitého. Stačí, abyste si 1x denně vyčistili chrup kokosovým olejem. Při pravidelném opakování začnete pozorovat, že vaše zuby jsou viditelně bělejší.

V případě, že smícháte olej se stejným množstvím jedlé sody, vnikne vám přírodní ústní voda. Kokosový olej má antibakteriální účinky, to znamená, že přispívá k udržení zdravých dásní a eliminuje vnik zubního kazu.