Site Overlay

Už jste vyzkoušeli menstruační kalíšek?

Výběr správného přípravku pro nám může nějakou dobu trvat, ale určitě stojí za vyzkoušení více možností a najít tak tu, která vám nejlépe vyhovuje. Menstruační kalíšek je takový produkt, díky kterému není život během menstruace pro nás tak zatěžující nebo nepříjemný. Stojí za to ho vyměnit za klasické hygienické vložky a tampóny? Jak to funguje a z čeho je vyroben? Je používání kalíšku jednoduché a intuitivní nebo vyžaduje nějakou praxi?

fotka vložek

Co je menstruační kalíšek?

Menstruační kalíšek je nová, inovativní forma ochrany během menstruace. Výrobek je vyroben z měkkého, příjemného lékařského silikonu a funguje podobně jako tampony, je však znovu použitelný. Díky své konstrukci poskytuje maximální ochranu před únikem, stejně tak ponechává komfort volného pohybu a – pokud se o něj dobře staráme – tak i ochranu proti mikroorganismům.

Jak funguje?

Aplikace je velmi jednoduchý proces. I když se nám to může zpočátku zdát specifické, stačí několik pokusů, než si na tento hygienický výrobek zvyknete. Kalíšek, stejně jako tampony, se používá vaginálně, umístíte jej správným způsobem a uvidíte, jak poslouží vašemu pohodlí. Stojí za to ho vyzkoušet nejlépe před menstruací, takže v den periody už budete vědět, jak jednat. Kalíšek by měl být sterilizován nebo vyvařený před a po menstruaci, a pokud to nepotřebujeme, skladujeme jej ve vhodném bavlněném sáčku.
žena drží kalíšek

Je tedy lepší než jiné hygienické výrobky?

Odpověď na tuto otázku samozřejmě závisí hlavně na našich preferencích. Existují ženy, které jsou ochotny zkusit menstruační kalíšek, ale také jsou ženy, které nikdy nevymění hygienické vložky za žádný jiný produkt v této kategorii. Určitě však stojí za to vyzkoušet, protože je diskrétní, a především je to vhodná forma ochrany během menstruace. Kromě toho je to opakovaně použitelný, a tudíž i nejekologičtější.