Site Overlay

Detoxikace těla


S každou potravou tělo pracuje převážně jako se zdrojem energie a životně důležitých látek. Ne všechny potraviny však obsahují pouze složky, které se snadno vstřebávají a pro tělo jsou hodnotné. Některé potraviny mohou obsahovat toxické látky různého množství, s kterými tělo nakládá, vzhledem k jejich rozpustnosti a schopnosti oxidace, odlišně. Některé jsou v těle oxidovány na netoxické sloučeniny, jiné se ukládají v tucích. Hlavním řešením jak tělu pomoci a udržet ho zdravé co nejdéle je výběr kvalitních potravin z ověřených zdrojů.

zdravé potraviny

Dalším řešením jsou doplňky stravy, které napomáhají tělu zbavovat se látek, které mohou negativně působit na střeva či dokonce celý trávicí trakt. Takovým doplňkem je například křemelina. Jedná se o minerál, na jehož povrchu se vyskytují velmi malé póry. Tyto póry mají schopnost pohlcovat patogenní bakterie, viry, toxické látky či parazity, které se mohou v těle vyskytovat. Svou tvrdou strukturou je křemelina schopna čistit stěny střev a zaručit tak pravidelné vyprazdňování.

Křemelina je nabízena na internetových stránkách, najdete ji však i v kamenných obchodech. Vždy se však přesvědčte, že se jedná o nezávadný výrobek, který prošel laboratorní zkouškou na možný výskyt těžkých kovů. Těžké kovy totiž mají v těle tendenci kumulovat a takto závadný výrobek by pak mohl vašemu tělu naopak ublížit.

anatomie těla

Křemelina je také zdrojem důležitých minerálních látek, jako je například hořčík, sodík, zinek, měď, fosfor, draslík, železo nebo vápník.

Jaké má křemelina účinky na lidský organismus?

Křemelina účinky má především detoxikační účinky, dále protizánětlivé účinky, působí proti stárnutí kůže, příznivě ovlivňuje krevní oběh a funkci ledvin, podílí se na správné stavbě a pevnosti kostí, pomáhá proti lámavosti vlasů a nehtů a snižuje výskyt rakoviny v trávicím traktu.