Site Overlay

K čemu se používá tlaková tryskací kabina

V dnešní době technika postupuje kupředu velkým tempem. Nové a nové technologie jsou vyvíjeny a uváděny do provozu prakticky denně. Není tedy divu, že veřejnost má často problém se v nich vyznat, nebo s nimi držet krok, zvláště pokud se jedná o specializované přístroje, které mají využití pouze v určitém oboru.

Není však pochyb o tom, že každá tato technologie nám usnadňuje život. Pomáhá ulehčit práci zaměstnancům a často i zlevňuje náklady na výrobu. Cena finálního produktu pak nemusí stoupat tak strmě.

piskovacka2

Ovšem pak jsou i vynálezy, které jsou k dispozici již delší dobu, avšak prozatím unikly povědomí veřejnosti. Sem patří například tlaková tryskací kabina.

V podstatě se jedná o kabinu naplněnou pískem, který může pod velkým tlakem vypouštět proudem ven. Jistě, můžeme se divit, k čemu by něco takového mohlo být dobré. Avšak jen do chvíle, než si uvědomíme, že písek je poměrně dobrý brusný materiál. Jen si vzpomeňme, jak často se používá například na broušení fasády.

Tyto kabiny však mají poněkud jiný účel. Jejich výstup bývá často užší, což znamená, že proud písku není tak široký. To sice znamená, že s ním jde hůře upravovat velké plochy, na druhou stranu se zase mnohem více hodí pro preciznější práci.

piskovacka1

Proto mají využití hlavně ve sklářství. Zde se používá především k matování skla. To je užitečné například u balkonů, nebo i u dveřních skel, kde nechceme, aby bylo vidět dovnitř, ale zároveň bychom chtěli, aby propouštěly světlo.

Také se využívá k broušení skla. Samozřejmě tuto techniku nelze použít například u sklenic s tenkým, křehkým sklem, ale lze jej použít například u ozdobných vitrín.

Je tedy vidět, že tyto tryskací kabiny mají rozhodně široké využití. Není tedy divu, že je jejich použití ve sklářství tak rozšířené. Rozhodně jim totiž pomáhá, a některé úkoly by bez toho bylo prakticky nemožné uskutečnit.