Site Overlay

Frajeři na motorkách

Před první jízdou čeká na motorkáře důležitý úkol. Aby si zajistili bezpečnostní výbavou nejen požitek z jízdy, ale hlavně bezpečný návrat domů. Cestovní moto lékárnička je první věcí, která nesmí ve výbavě chybět. Vybavena je základními zdravotnickými prostředky, které jsou potřebné při eventuálním poranění. Uloženými v praktickém textilním obalu na zip. Pro bezpečnou jízdu je nejvhodnějším vrchním oblečením reflexní moto vesta. Vyrobená z materiálů, které i v době snížené viditelnosti zajišťuje jezdcům ochranu. Moto bundy jsou v současné době nabízený snad ve všech barevných valérech a nepřeberného množství nepromokavých a otěruvzdorných materiálů.

Milovaná motorka

Tyto bundy jsou vyrobeny v mnoha velikostech a tak je možné si ji vybrat, jak se říká, přímo na tělo. Novinkou jsou kevlarové mikiny, ve kterých si lze užít nejen jízdu na motorce. Ale díky unikátnímu složení materiálu, ze kterých jsou vyrobeny, vhodné jsou i na běžné nošení. Kalhoty je možné pořídit jak textilní, tak jeansy. Ale v největší oblibě se těší dodnes moto kalhoty kožené. Rovněž dobře zvolené rukavice nesmí ve výbavě motorkáře chybět. Ty nejkvalitnější ochrání nejen ruce před nepříznivými podmínkami, ale v případě pádu ztlumí odřeniny, zranění a úrazy. Na nich není radno šetřit. Protože ruce jsou při jízdě tím nejdůležitějším nástrojem.

Motorkář

Přilba patří mezi nejdůležitější výbavu nejen motorkáře, ale i jeho spolujezdce. Proto je k jejímu pořízení nutná pečlivá pozornost. Ty nejvhodnější je potřeba vybírat podle typu motorky. Její funkce je sice především bezpečnostní. Ale plní i funkci módního doplňku. Stejně jako boty. Ty bývají největší chloubou většiny jezdců na motorkách. Vyrobeny bývají převážně z prvotřídních materiálů, které poskytnou ochranu i v těch nejnáročnějších podmínkách. Svoji motorku si jejich majitelé často zdobí polepy. Ať už na palivové nádrže či protiskluzovými na boční části. Stejný motiv je často umístěn i na brýlích. A výjimkou není ani helma, na které bývá nalepen protektorem v místě možného poškození přilbou spolujezdce či nepřízní počasí. A tvoří tak dokonalý design.