Site Overlay

Výhody a nevýhody elektromotorky

Jak se všeobecně říká, tak v elektrické energii je budoucnost. A to platí i v odvětví motocyklů. Pokud si právě nejste jisti, zda si pořídit elektromotorku místo klasické motorky na spalovací motor, v následujícím článku se dozvíte veškeré výhody a nevýhody, které jsou spojené s koupí a provozem elektromotorky.

elektrická stanice

Ať už chcete se svou novou elektromotorkou jezdit po výletech, dojíždět po městě do práce a nebo jen jezdit na nákupy, tak jedno je jasné. Elektromotorka Vás doveze bez problémů úplně všude a to naprosto tiše a v pohodlí. Elektromotorky se dělí do tří základních kategorií (silniční elektromotorky, univerzální elektromotorky a terénní elektromotorky) A je jen na Vás jaký základní typ bude ve všech ohledech vyhovovat právě Vám.

To, co ale mají všechny druhy elektromotorek stejné jsou jejich výhody a nevýhody.

Mezi největší výhodu se považují minimální náklady na provoz a za údržbu po celou dobu vlastnictví elektromotorky. Nemusíte si totiž lámat hlavu nad výměnou oleje, olejových filtrů a dalších jiných součástek. V podstatě stačí správně a pravidelně dobíjet eletromotorku a můžete bezstarostně jezdit! Jako další obrovská výhoda je, že svou jízdou nebudete vůbec zatěžovat životní prostředí a nemusíte tak řešit žádné emise. To, co každý jistě ocení, je i to, že motorka během jízdy je velmi tichá a díky své plynulé jízdě a lehké hmotnosti Vám poskytne příjemný a pohodlný pocit z jízdy. Pokud si ale myslíte, že u elektromotorky nemůžete očekávat žádný výkon a sílu, tak jste na omylu. Navíc si elektromotorku můžete dobít převážně odkudkoliv, je-li v blízkosti elektrická síť.
elektrický skútr

Za tu největší nevýhodu se u elektromotorek považuje vyšší pořizovací náklady, které dokáží spoustu lidí odradit. Investice se Vám zcela určitě během několika let vrátí. Kratší dojezdová vzdálenost je další nevýhoda, se kterou je elektromotorka spojována. Musíte tak předem a pečlivě plánovat svou trasu a počítat s dojezdovou vzdáleností. Jako poslední nevýhoda je zcela určitě rychlost dobíjení. Při nabíjení z pohodlí domova v klasické zásuvce může jedno dobití trvat i 10 hodin.

Snad už teď budete mít ve svém výběru nového miláčka jasno!