Site Overlay

Víte, že za úvěr můžete ručit i nemovitostí?

Tento způsob ručení není obvyklý pouze o bezúčelového úvěru, jakým je americká hypotéka, ale také u všech nebankovních produktů. Takže vždy, když se rozhodnete pro půjčku v nebankovní společnosti, byste měli počítat s tím, že se nevyhnete ručení nemovitostí.
Nicméně obavy z takového typu záruky nejsou ani v nejmenším na místě. Naopak, je to pro vás v mnoha směrech výhodné. Jakmile se o celou věc začnete blíže zajímat, tak zjistíte, že vám to přináší mnohé výhody. Třeba v podobě toho, že nebudete muset plnit jiné podmínky, kterých může být v klasických bankách nekonečně mnoho. Právě díky ručení nemovitostí jsou nebankovní úvěry tak jednoduché a můžete je mít často i v případě, kdy máte potíže se zápisem v registru anebo s nižší bonitou.rolička asijských bankovek

Jak to celé funguje?

Jistě vás zajímá, jaká jsou pro ručení nemovitostí pravidla. Skvělá zpráva pro každého žadatele o půjčku zní – ručit můžete libovolným nemovitým majetkem. Ať už vlastníte zahradní chatu, pořádnou vesnickou chalupu anebo rovnou velkou rodinnou vilu, tak v každém případě platí, že každý majetek má svou hodnotu. A právě podle aktuální tržní hodnoty vámi zvoleného majetku se nastaví výše částky, jakou můžete prostřednictvím úvěru získat.asijské bankovky
Obecně platí, že oproti ručení nemovitostí můžete dostat sumu peněz až do výše sedmdesáti procent aktuální tržní hodnoty vámi zvolené nemovitosti.
Tento způsob ručení pružně reaguje na vaše potřeby. Když chcete mít doma pořádný balík peněz, ručte hodnotným majetkem. Pokud vám stačí pár desítek tisíc, využijte třeba záruku v podobě garáže. Můžete si sjednat jak hypotéku na pozemek FAHD, tak třeba i na družstevní byt.
A pokud váš hlavní problém spočívá v tom, že žádný majetek nevlastníte, stále nejste venku ze hry – pakliže ve svém okolí najdete ochotného spoluručitele, který takovou záruku vezme na sebe.