Site Overlay

H7 žárovka je modernější typ autožárovek do předních světlometů

Prostudujte manuál

Veškeré činnosti prováděné na vozidle by měly probíhat v souladu s návodem, který výrobce uvádí v manuálu. Ten je vždy součástí prodeje vozu, a pokud se jedná o vůz „z druhé ruky“, kde jeho původní majitel manuál nemá k dispozici, pak je možné jej stáhnout z webových stránek výrobce, nebo na některých fórech. Zpravidla postačí zadat do vyhledávače kombinaci klíčových slov „manuál a přesný typ vozidla“.
Manuál bude zapotřebí jednak pro určení typu autožárovky, a pak pro její montáž. V tomto směru měla vozidla vyráběná před třiceti lety jistou výhodu, šlo o unifikované výrobky a navíc byly světlomety konstruovány tak, že bylo snadné se k žárovkám dostat a vyměnit je během několika minut. Dnes je motorový prostor zaplněný tak, že je nutné demontovat některé jeho součásti a výměna žárovek nemusí být snadná. Některé typy vozů vyžadují dokonce v takových případech zásah odborníka.
zadní světlomet

H4 nebo H7

V manuálu je popsané označení typu žárovek, z nichž nejčastější jsou dva typy – H7 nebo H4. Autožárovky H4 jsou vývojově starší, mají dvě vlákna a jsou určeny pro jednodušší konstrukce světlometů. H7 žárovka je jednovláknová a slouží pro oddělený režim potkávacích a dálkových světel.

Standard, nebo si připlatit

Standardní autožárovku dnes pořídíte doslova za pár korun a koupíte ji v mnoha kamenných prodejnách, na čerpacích stanicích, v supermarketu, nebo v nějakém specializovaném e-shopu. Současný „standard“ však odpovídá zmiňované době před několika desítkami let a v dnešním hustém provozu nemusí být dostačující. Příplatek za nadstandard však není v řádech stovek nebo tisíců korun, nevýhodou bývá spíše kratší životnost, než vyšší cena výrobků.
večerní provoz ve městě
Máte však k dispozici delší a širší světelný kužel, vyšší jas a kontrast vyzařovaného světla a také přijatelnější barevný odstín. V tomto směru se vyplatí zvolit některý ze značkových výrobků společností Philips nebo Osram, např. produktovou řadu Nigt Breaker Unlimited, která je v současné době nejprodávanější autožárovkou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup