Site Overlay

Funguje vztah na dálku?

Udržovat partnerství prostřednictvím vztahu na dálku je velmi nádherná, leč riskantní záležitost. Takový vztah musí být založen hlavně na důvěře, a žárlivost či paranoia tomuto vztahu rozhodně neprospívá. Má smysl pěstovat toto pouto na vzdálenost toho druhého, nebo je lepší to vzdát hned na začátku?pár píšící zprávy.png
 
Dle mého názoru není zrovna dobrý nápad chodit s někým, kdo je na míle vzdálený. Ať už se jedná o několik desítek, stovek či tisíce kilometrů, šance, že vztah bude pozitivně rozkvétat je velmi mizivá. Z čeho tak usuzuji? V mém životě se dosud mihlo několik přátel, který si udržovali tzv. „vztah na dálku“. Ze začátku to bylo překrásné. Každodenní komunikace prostřednictvím internetu a sociálních sítí, vyjadřování pocitů, nicméně postupem času toto „kouzlo, zda-li se tomu dá tak říkat, zmizlo. Pravidelnost telefonování, skypování, chatování nebo posílání selfíček v průběhu týdnů a měsíců upadala. Tento poměr už nebyl tak vášnivý, plný energie jako na začátku.
 
Také jsem si tímto vztahem prošel. Nebudu lhát, když přiznám, že to dopadlo téměř stejně. Z toho, co jsem doposud napsal je očividné, že nejsem fanoušek vztahů na velké dálky, a pokud se mi takový někdy naskytne, vždy se od této možnosti distancuji.
 

Vzdálenost musí za vše!

Jak již bylo řečeno, vztah na dálku musí být založen na naprosté důvěře k partnerovi. Pokud je muž či žena v tomto vztahu žárlivý a paranoidní, s klidným srdcem mohu prohlásit, že toto pouto nemá budoucnost. Žárliví lidé mají tendence si vykreslovat situace, které mohou být v naprostém rozporu se skutečností.líbající se pár.jpg
 
A co když je s jinou? Určitě teď dovádí s někým jiným! Vsadím se, že teď balí v baru nějakou kočku! Kdo je ta fuchtle v pozadí na té jeho fotce na Instagramu? Proč jí ten kluk dává srdíčka k jejímu příspěvku na Facebooku?
 
To jsou nejobvyklejší otázky lidí, které pohání žárlivost a paranoia. Typickým vyvrcholením jejich stavu je nečekaná návštěva partnera, která nemusí vždy skončit dobře.
 

Jak si však takový vztah udržet?

Ačkoliv nejsem odborník na tento typ láskyplného pouta, logické je, že základem vztahu na dálku je pravidelná, ne-li každodenní, komunikace. Nejlepším způsobem je skypování s aktivovanou webovou kamerou. Ještě lepší jsou společné aktivity: sledování filmů a seriálů, poslech hudby nebo četba stejné knihy. Možností je spousta. Sdílejte spolu zážitky, dojmy a názory. Nebojte se i k intimnostem s ohledem k využití webové kamery a internetového připojení.
 
Je samozřejmé, že pokud nastane šance se setkat, bez zaváhání ji využijte. Sledování obličeje toho druhého a poslech jeho či jejího hlasu skrze webovou kameru a mikrofon není to pravé ořechové jako když se vidíte v reálu.
 
Ze začátku byste si však měli definovat přesné parametry tohoto vztahu – co očekáváte, a jestli by tento vztah na velikou vzdálenost měl vůbec šanci. Lepší je celou náklonnost k tomu druhému utnout hned na začátku, když oba víte, že by to nespělo nikam, a i když dobře víte, že se třeba takovému sexu na jednu noc neubráníte.